Odborný seminář přiblížil německé zkušenosti s bojem proti terorismu PDF Tisk Email

 

Praha 2. října 2017 – Jak se německá justice vypořádává se stovkami případů souvisejících s terorismem, jak se daří tyto trestné činy stíhat a jak funguje spolupráce jednotlivých úřadů? O cenné poznatky z praxe se němečtí kolegové podělili na společném semináři, který uspořádalo Nejvyšší státní zastupitelství 2. října 2017 v Praze. Generální státní zástupce v Berlíně Ralf Rother a jeho spolupracovníci z úřadu specializovaného na vyšetřování teroristických trestných činů popsali postup justičních orgánů během loňského teroristického útoku na berlínských vánočních trzích, ale i další nedávné případy.  

 

U stoluNejvyšší státní zástupce Pavel Zeman přivítal na semináři berlínského generálního státního zástupce Ralfa Rothera (druhý zprava) a další experty ze specializovaného státního zastupitelství Evu-Mariu Tombrinkovou (první zleva) a Klause-Michaela Wachse (první zprava), foto: Petr Malý

 

 

Účastníci semináře, mezi kterými byli vedle státních zástupců i ostatní specialisté z řad policie, ministerstva vnitra nebo vězeňské služby, se dozvěděli například o technologických nástrojích, které německé úřady využívají při odhalování pachatelů teroristických činů. 

 

Celek

Foto: Petr Malý

 

Petr Malý

tiskový mluvčí NSZ

 
© 2012 by Háka Software