Bavorsko ocenilo čtyři české osobnosti za spolupráci s tamní justicí PDF Tisk Email

 

Bamberk, Brno 12. listopadu 2018 – Ministr spravedlnosti Bavorska Winfried Bausback propůjčil Medaile za zásluhy o bavorskou justici nejvyššímu státnímu zástupci Pavlu Zemanovi, pražské vrchní státní zástupkyni Lence Bradáčové, soudci Městského soudu v Praze Milanu Fridrichovi a řediteli Národní protidrogové centrály Jakubu Frydrychovi. Slavnostní ceremoniál se uskutečnil v pátek 9. listopadu v prostorách historické knihovny Vrchního zemského soudu v Bamberku a účastnil se ho i český ministr spravedlnosti Jan Kněžínek.

 

Vsichni-Bamberk

Foto: Ministerstvo spravedlnosti Bavorska

 

U Pavla Zemana bavorský ministr ocenil dlouhodobou snahu o posilování spolupráce justičních a vyšetřujících orgánů obou zemí a důležité podněty pro efektivnější potírání přeshraničního zločinu. Také Lence Bradáčové ministr poděkoval za hladkou spolupráci partnerských státních zastupitelství v konkrétních trestních řízeních.

 

Bamberk2

Foto: Ministerstvo spravedlnosti Bavorska

 

Spolupráce obou zemí se soustředí na nelegální obchod s pervitinem, který se z českých varen pašuje právě do Německa, ale třeba i na zločinecké skupiny zlodějů aut. Vedle čtyř českých osobností ocenění převzala také Ursula Baur-Alletsee, právní zástupkyně při soudních řízeních v oblasti rodinného práva. 

 

Petr Malý

tiskový mluvčí NSZ

 

 

 
© 2012 by Háka Software