Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman a generální prokurátor Ruské federace Jurij Čajka podepsali Memorandum o spolupráci PDF Tisk Email

 

Praha, 17. 10. 2013 – Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman a generální prokurátor Ruské federace Jurij Čajka podepsali dnes v Praze Memorandum o spolupráci mezi Nejvyšším státním zastupitelstvím České republiky a Generální prokuraturou Ruské federace. Zároveň za účelem realizace Memoranda podepsali oba představitelé Program spolupráce mezi Generální prokuraturou Ruské federace a Nejvyšším státním zastupitelství České republiky na léta 2013 – 2015.

 

Spolupráce se bude týkat mimo jiné výměny zkušeností a informací o stavu a vývoji zločinnosti, organizovaného zločinu, terorismu, extrémismu, korupce a jiné, a v oblasti ochrany lidských práv. Obě strany se rovněž dohodly na konání společných konferencí, pracovních seminářů a kulatých stolů, organizaci návštěv expertů a spolupráci v oblasti přípravy a zvyšování kvalifikace státních zástupců.

 

V rámci podepsaného Programu za účelem realizace Memoranda se v Praze ještě letos uskuteční „Kulatý stůl“ na téma“ „Struktura a úkoly Generální prokuratury Ruské federace a Nejvyššího státního zastupitelství České republiky. Pravomoci prokurátorů v Ruské federaci a státních zástupců v České republice.“ V letech 2014-2015 se budou konat vždy dvakrát ročně společné semináře, kulaté stoly a vzájemné konzultace na odborná aktuální témata.

 

 

 

PhDr. Helena Markusová

                                                                       tisková tajemnice nejvyššího státního zástupce

                                                                       a tisková mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství

 

 

 
© 2012 by Háka Software