Nejvyšší státní zástupce inicioval jednání s rakouskými partnery k drogové kriminalitě PDF Tisk Email

 

Kroměříž 19. listopadu 2015 – Na společné problémy s drogovým zločinem se zaměřilo dvoudenní bilaterální jednání českých státních zástupců a policistů s rakouskými kolegy. Hlavním tématem byl pervitin jako nejmasověji vyráběná droga v České republice, kterou kriminální skupiny ve velkém vyvážejí nejen do Spolkové republiky Německo, ale kterou je stále víc zasaženo také Rakousko.

 

zwei

Náměstek vrchní státní zástupkyně v Linci Bruno Granzer spolu s českým nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem, foto: Petr Malý

 

Jak závažný problém na české drogové scéně pervitin představuje, přiblížil ředitel Národní protidrogové centrály ČR Jakub Frydrych:  „V roce 2014 jsme po celé republice odhalili 274 laboratoří na výrobu pervitinu, z toho jedenáct velkoobjemových.“

 

Účastníci setkání z obou zemí diskutovali, jakým způsobem do budoucna ještě efektivněji potírat tento druh trestné činnosti. „Shodli jsme se na tom, že se budeme i nadále scházet, že je důležitá intenzivnější výměna informací. V budoucnu vyzkoušíme i nové instrumenty justiční spolupráce jako společný vyšetřovací tým,“ zhodnotil výsledek jednání nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman.

 

Celek

Setkání se konalo v historické budově Justiční akademie v Kroměříži, foto: Petr Malý

 

Kvůli narůstající přeshraniční drogové kriminalitě spojili už před čtyřmi lety Česká republika s Německem a Polskem. Díky lepší komunikaci a společnému úsilí se podařilo například dosáhnout přísnější regulace prodeje léků v Polsku, a tím výrazně znesnadnit pachatelům přístup k látkám na výrobu pervitinu.

 

Petr Malý

tiskový mluvčí NSZ

 
© 2012 by Háka Software