Zlatuše Andělová odchází z funkce krajské státní zástupkyně v Ostravě PDF Tisk Email

 

Ostrava, Brno 29. března 2019 – Dlouholetá vedoucí státní zástupkyně Krajského státního zastupitelství v Ostravě Zlatuše Andělová končí k 31. březnu 2019 ve funkci. Svoji rezignaci oznámila před časem nejvyššímu státnímu zástupci i ministru spravedlnosti.

ZAndelovaFoto: NSZ

JUDr. Zlatuše Andělová působí v justici 43 let, posledních 23 let vedla Krajské státní zastupitelství v Ostravě. „Definitivně jsem se rozhodla, že již chci žít úplně jiný život, bezstarostný, bez neustálých povinností, že něco stále musím, a proto jsem rezignovala na funkci státního zástupce,“ vysvětluje své rozhodnutí s tím, že se po odchodu do penze plánuje věnovat hlavně cestování.

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman ocenil přínos Zlatuše Andělové a popřál jí hodně štěstí do další životní etapy:  „Paní doktorka Andělová bez nadsázky zasvětila svůj život práci na státním zastupitelství. Ve svém přístupu byla na jednu stranu náročná, na druhou stranu velice férová a vyznávala morální hodnoty, které také sama dodržovala. Za to jí patří veliký dík.“

Vedením Krajského státního zastupitelství v Ostravě bude od dubna 2019 pověřen Libor Malý, dosavadní okresní státní zástupce v Bruntále.

 

Petr Malý

tiskový mluvčí NSZ

 

 
© 2012 by Háka Software