Úspěch české státní zástupkyně Jaroslavy Novotné v zahraniční misi EULEX PDF Print E-mail
There are no translations available.

 

Priština/Brno 23. října 2015 - Státní zástupkyně Vrchního státního zastupitelství v Praze JUDr. Jaroslava Novotná zvítězila ve výběrovém řízení na významnou pozici vedoucí exekutivní divize mise Evropské unie v Kosovu.

 

2140710 novotna-eulex-kosovo

Foto: eulex-kosovo.eu

 

Jaroslava Novotná působí v rámci mise Rule of Law EULEX od ledna 2012 jako vedoucí prokurátorka. Nyní povede mezinárodní soudce, státní zástupce a policisty, kteří podporují kosovské orgány při  rozvoji právního státu v oblasti soudnictví, prokuratury a policie. Tato pozice je nejvyšší, kterou v civilních misích zastává v současnosti občan České republiky.

 

Další angažmá Jaroslavy Novotné v zahraniční misi považuje nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman za mimořádný úspěch: „Jmenování paní doktorky Novotné do této pozice je oceněním nejen jejích odborných kvalit a osobní angažovanosti, ale i potvrzením morální bezúhonnosti, kterou se mediální kampaní bez věcných důkazů pokusila zpochybnit odcházející britská prokurátorka na podzim roku 2014.“

 

Výsledky mise EULEX jsou aktuálně předmětem strategické revize. “Na základě této revize členské státy EU rozhodnou v červnu 2016 o zaměření dalšího působení mise,“ přibližuje perspektivu projektu Jaroslava Novotná.

 

JUDr. Jaroslava Novotná se stala vedoucí prokurátorkou mise EULEX v únoru 2012. Předtím působila řadu let v oblasti mezinárodní justiční spolupráce, v letech 2006 - 2008 byla zástupkyní národního člena ČR v Eurojustu v Haagu, poté působila na Vrchním státním zastupitelství v Praze. V roce 2006 získala ocenění Právník roku 2006 v oblasti trestního práva.         

 

Petr Malý

tiskový mluvčí NSZ

 

***

 

Rozhovor s Jaroslavou Novotnou v pořadu

Týden v justici, ČT24, 22:32 1. 11. 2015

(zdroj: ivysílání ČT)

 
© 2012 by Háka Software