Společné setkání českých státních zástupců se slovenskými prokurátory PDF Print E-mail
There are no translations available.

 

Kroměříž 19. ledna 2016 – O boji s korupcí, změnách legislativy i dalších tématech diskutovali na dvoudenním setkání v Kroměříži představitelé Nejvyššího a obou vrchních státních zastupitelství  a krajští státní zástupci z České republiky se svými kolegy z Generální prokuratury a vedoucími prokurátory ze slovenských krajů. Setkání, které iniciovali český nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman a slovenský generální prokurátor Jaromír Čižnár, nabídlo možnost porovnat dva odlišné systémy veřejné žaloby a vyměnit si zkušenosti se sousedy.

 

Slov1a

Vedení NSZ pozvalo hosty ze Slovenska ke kulatému stolu v historické budově Justiční akademie v Kroměříži, foto: Petr Malý

 

Slovenští kolegové přiblížili změny předpisů, které od začátku roku 2016 v jejich zemi mění činnost prokuratury, popsali vztahy uvnitř tamní třístupňové struktury i poslání speciální prokuratury, jakož i platové a sociální zabezpečení prokurátorů.

 

Slov2

Foto: Petr Malý

 

První společná porada českých a slovenských žalobců z jednotlivých regionů je impulsem pro další těsnější spolupráci, například při řešení jednotlivých kauz souvisejících s přeshraniční kriminalitou.   

 

Petr Malý

tiskový mluvčí NSZ

 

 

  

 
© 2012 by Háka Software